اتوپلاستی) یا جراحی گوش‌های بیرون‌زده جراحی زیبایی گوش(

  • اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش ، روشی است که در آن سایز و حالت گوش ها تغییر می یابد . نتایج عمل جراحی تغییر شکل گوش تا حد زیادی به تغییرات مورد نظر وابسته است ؛ به هر حال این روش ها به طور کل موحب افزایش اعتماد به نفس و رفع مشکل گوش بزرگ ، مخصوصا در کودکان و نوجوانان می شود . اگر گوش ها برجسته و بیرون زده باشند ، با بخیه زدن غضروف می توان لاله ی گوش را صاف و به سر نزدیک تر کرد . اگر یکی از گوش ها نسبت به دیگری بالاتر قرار گرفته باشد ، توسط عمل زیبایی گوش می توان آن ها را نسبت به هم متقارن کرد . گوش هایی که بیش از حد بزرگ هستند را نیز می توان توسط جراحی پلاستیک گوش به تنهایی و یا به همراه سایر عمل های جراحی مربوط به گوش به اندازه ی متناسب درآورد .(ادامه مطلب)
اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش ، روشی است که در آن سایز و حالت گوش ها تغییر می یابد . نتایج عمل جراحی تغییر شکل گوش تا حد زیادی به تغییرات مورد نظر وابسته است ؛ به هر حال این روش ها به طور کل موحب افزایش اعتماد به نفس و رفع مشکل گوش بزرگ ، مخصوصا در کودکان و نوجوانان می شود . اگر گوش ها برجسته و بیرون زده باشند ، با بخیه زدن غضروف می توان لاله ی گوش را صاف و به سر نزدیک تر کرد . اگر یکی از گوش ها نسبت به دیگری بالاتر قرار گرفته باشد ، توسط عمل زیبایی گوش می توان آن ها را نسبت به هم متقارن کرد . گوش هایی که بیش از حد بزرگ هستند را نیز می توان توسط جراحی پلاستیک گوش به تنهایی و یا به همراه سایر عمل های جراحی مربوط به گوش به اندازه ی متناسب درآورد .(ادامه مطلب)


اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش ، روشی است که در آن سایز و حالت گوش ها تغییر می یابد . نتایج عمل جراحی تغییر شکل گوش تا حد زیادی به تغییرات مورد نظر وابسته است ؛ به هر حال این روش ها به طور کل موحب افزایش اعتماد به نفس و رفع مشکل گوش بزرگ ، مخصوصا در کودکان و نوجوانان می شود . اگر گوش ها برجسته و بیرون زده باشند ، با بخیه زدن غضروف می توان لاله ی گوش را صاف و به سر نزدیک تر کرد . اگر یکی از گوش ها نسبت به دیگری بالاتر قرار گرفته باشد ، توسط عمل زیبایی گوش می توان آن ها را نسبت به هم متقارن کرد . گوش هایی که بیش از حد بزرگ هستند را نیز می توان توسط جراحی پلاستیک گوش به تنهایی و یا به همراه سایر عمل های جراحی مربوط به گوش به اندازه ی متناسب درآورد .
چه افراد ی برای جراحی زیبایی گوش مناسب هستند؟
کودکانی که به خاطر گوش‌هایشان مدام توسط همکلاسی‌هایشان مورد اذیت قرار می‌گیرند، بزرگسالانی که از کاهش اعتمادبه‌نفس ناشی از بدشکلی گوش‌هایشان خسته شده‌اند، یا کسانی که گوش‌هایشان براثر حادثه‌ای آسیب‌دیده است، تنها چند نمونه از افرادی هستند که می‌توانند برای رفع مشکلشان از اتوپلاستی کمک بگیرند.
گوش بیرون زده یا برجسته که در عوام گوش آینه بغل گفته می شود کسانی هستند که
در آن لاله گوش به جز بزرگ بودن ، یش از 2 سانتی متر از سر فاصله داشته باشد. این افراد می توانند با جراحی ، به نتیجه عالی و دلخواه برسند.


اقدامات قبل از عمل جراحی

  • 1.انجام مشاوره حضوری و کافی 2. انتخاب جراح مناسب 3.سیگار کشیدن قبل از جراحی 4. توقف از مصرف آسپیرین و برخی داروهای ضد التهابی و مکملهای گیاهی اجتناب کنید، زیرا ممکن است خونریزی را افزایش دهند.(ادامه مطلب)
1.انجام مشاوره حضوری و کافی 2. انتخاب جراح مناسب 3.سیگار کشیدن قبل از جراحی 4. توقف از مصرف آسپیرین و برخی داروهای ضد التهابی و مکملهای گیاهی اجتناب کنید، زیرا ممکن است خونریزی را افزایش دهند.(ادامه مطلب)

مراحل انجام اتوپلاستی
از آنجا که این جراحی تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و دوره بهبودی آن سریع و کوتاه مدت است. اتوپلاستی به هر گونه اصلاح گوش اشاره دارد که شامل برداشتن و یا تغییر شکل غضروف تشکیل دهنده گوش است.

قابل ذکر است که عمل جراحی اتوپلاستی یا جراحی گوش‌های بیرون‌زده به صورت کاملا سرپایی و در مطب قابل انجام است.

در این جراحی برش ها معمولا در قسمت پشت گوش انجام می شود.
بعد از جدا شدن پوست از غضروف زیر، جراح به غضروف های گوش دسترسی پیدا کرده و می تواند اقدامات لازم روی گوش را انجام دهد.حال اگر ناهنجاری های گوش در میزان و ضخامت غضروف ها باشد جراح به انداززه لازم از آنها برداشته تا گوش به حالت طبیعی اصلاح شود و در صورتی که نیازی به برداشتن غضروف و یا پوست اضافی باشد ، این کار انجام می شود جراح با زدن بخیه های دائمی حالت غضروف را به حالت طبیعی تبدیل کرده وبرجستگی در نمای روبه رو را از بین می برد.
بعد از اینکه جراح از متقارن بودن هر دو گوش اطمینان پیدا کرد با بخیه های قابل جذب و یا غیر قابل جذب برش ها بسته شده و پانسمان به دور سر بسته می شودعمل اتوپلاستی چه مدت طول می کشد؟

  • معمولا عمل جراحی اتوپلاستی حدود 1 تا 2 ساعت طول می کشد. (ادامه مطلب )
معمولا عمل جراحی اتوپلاستی حدود 1 تا 2 ساعت طول می کشد. (ادامه مطلب )

آیا پس از عمل اتوپلاستی اسکار (جای زخم) بر جای خواهد ماند؟
پس از بهبودی، یک جای زخم باریکی پشت گوش بر جای خواهد ماند. به دلیل این که این اسکار پشت گوش در تاشدگی طبیعی آن واقع شده است، به ندرت قابل مشاهده خواهد بود.

در چه سنی می توان تحت عمل جراحی زیبایی گوش قرار گیرفت؟
عمل اتوپلاستی را می توان در هر سنی، معمولا از سن حدود 5 تا 6 سالگی، زمانی که گوش ها به اندازه ی نهایی خود برسند، انجام داد. در کودکان، غضروف گوش نسبت به بزرگسالان قابل انعطاف تر است، در نتیجه چنانچه عمل جراحی در سنین پایین تر انجام شود، گوش فرد راحت تر تغییر شکل می یابد و کودک می تواند از اثرات فیزیولوژیکی این روش به طور قابل توجهی بهره مند شود.

آیا عمل اتوپلاستی می تواند بر شنوایی فرد تاثیر بگذارد؟
اتوپلاستی در هیچ صورت شنوایی فرد را تغییر نخواهد داد. مکانیسم شنوایی انسان در گوش میانی و داخلی انجام می گیرد

چه مدت پس از عمل اتوپلاستی نتایج آن را مشاهده خواهم کرد؟
بلافاصله پس از عمل جراحی می توانید بهبودی در شکل و وضعیت گوش خود را مشاهده کنید، با این حال 4 تا 6 هفته طول می کشد تا بهبودی کامل صورت گیرد و شما بتوانید نتایج نهایی عمل را ببینید. نتایج عمل اتوپلاستی تقریبا دائمی می باشد. به دلیل این که پس از اتوپلاستی احتمال عود کمی وجود دارد، معمولا با پیش بینی احتمال عود، گوش را کمی بیشتر تغییر می دهند. افرادی که از مراقبت های پس از عمل لاله گوش پیروی می کنند و لباس محافظ شب پس از عمل جراحی را می پوشند، می توانند احتمال عود را به حداقل برسانند.

مراقبت های بعد از انجام عمل زیبایی گوش

‎ داروهای تجویز شده توسط پزشک باید طبق دستور و بطور منظم مصرف شود

پس از عمل پانسمان تا ۵ روز روی گوش‌ها باقی می‌ماند و در درجه اول بهداشت محل زخم توصیه می‌شود.
1. برای جلوگیری از فشار آمدن به گوش از خوابیدن به طرفین و همچنین از دست زدن یا جابه جایی بیش از اندازه محل جراحی اجتناب نمایید.

. طی هفته اول بعد از برداشتن پانسمان، بیمار به‌طور شبانه‌روزی از هدبند استفاده می‌کند‫. البته بهتر است هر ۲ تا ۳ ساعت یک‌بار حدود نیم ساعت هدبند برداشته شود‫. در هفته دوم تنها شب‌ها از هدبند استفاده می‌شود و در طول روز نیاز به استفاده از هدبند نیست.
خون‌مردگی و تورم ناشی از عمل هم پس از مدت کوتاهی برطرف می‌شود. اغلب به بیماران توصیه می‌شود که پس از جراحی دو هفته به پشت بخوابند تا به گوش‌ها فشار وارد نیاید‫.
باید تا جایی که می توانید در خانه استراحت کنید.
می توانید فعالیت های سبک مانند تماشای تلویزیون یا مطالعه انجام دهید.
وقتی به خانه می روید سر شما کاملا پانسمان شده است .پانسمان را تا ویزیت بعدی برندارید.
تلاش کنید در صندلی راحتی بخوابید یا از چندین بالش برای بالا آوردن سر خود در زمان خواب استفاده کنید. این امر به کاهش التهاب و تورم کمک می کند.
دارو هایی تجویز می کند که باید یک هفته استفاده کنید.
درد نسبتا متوسط است و درد را بر اساس شدت با مسکن تا تسکین درد مصرف کنید.
عوارض احتمالی جراحی اتوپلاستی چیست؟
مانند همه‌ انواع عمل‌های جراحی، این عمل نیز ممکن است خطراتی به دنبال داشته باشد. خطرات عمل جراحی اتوپلاستی شامل پاره شدن بخیه‌ها و در نتیجه بازگشت گوش به حالت قبلی، خونریزی و ایجاد جای زخم غیرطبیعی است. چنانچه یکی از این موارد اتفاق بیفتد، ممکن است به عمل جراحی دیگری نیاز باشد. نهایت تلاش ما بر این است که احتمال وقوع این اتفاقات را به حداقل برسانیم.

.


نقشه ما

ارتباط با ما

شماره تماس : 09304531306 -09907151649

آدرس :خیابان آمادگاه، مجتمع آژند، طبقه چهارم اداری

اینستاگرام ما :

تلگرام ما: