جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستي

  • یکی از انواع جراحی زیبایی می باشد که با انجام آن می توان پوست اضافی پلک را برداشته و این مشکل رارفع نمود از نظر زیباشناسی چشم ها مهمترین جزو صورت هستند. چشم ها نشان دهنده سن فرد و منعکس کننده حالات هیجانی و خلقی وی هستند. متاسفانه چشم ها و پلک ها زودتر از سایر اجزای بدن ، علائم پیری را نشان می دهند .( ادامه مطلب )
یکی از انواع جراحی زیبایی می باشد که با انجام آن می توان پوست اضافی پلک را برداشته و این مشکل رارفع نمود از نظر زیباشناسی چشم ها مهمترین جزو صورت هستند. چشم ها نشان دهنده سن فرد و منعکس کننده حالات هیجانی و خلقی وی هستند. متاسفانه چشم ها و پلک ها زودتر از سایر اجزای بدن ، علائم پیری را نشان می دهند .( ادامه مطلب )

عمل جراحی پلاستیک پلک ها که اصطلاحا بلفاروپلاستی نامیده می شود، برای برداشتن پف پلک ها، اصلاح افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافی آنها طراحی شده است .
در مواردی این افزایش پوست به قدری زیاد است که میدان دید فرد را نیز محدود می کند
در اکثرنژادها پلک بالا دارای یک چنین عرضی است، اما در بعضی از نژادها مثل نژاد زرد، این چین وجود ندارد و یک پلک اضافه روی پلک اصلی آنها را گرفته است. با عمل بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک می توان پلک این افراد را نیز اصلاح و چین طبیعی پلک را برای آنها ایجاد کرد.
پلک های بلند و افتاده:پلک های فوقانی می توانند به علت وجود عضلات، چربی یا چین و چروک های اضافی، باعث ایجاد چهره ای اخمو، تنبل و یا خواب آلود شده و جراحی پلک های فوقانی برای از بین بردن این پوست و یا عضلات اضافی، ایجاد شده و نگاه طبیعی تری به شما می بخشد.چه افرادی برای عمل زیبایی پلک مناسب هستند؟

  • • افرادی که پلک های آن ها دارای افتادگی بوده و از لحاظ فیزیکی در سلامت کامل به سر می برند. • اشخاصی که مبتلا به بیماری های چشمی نباشند. • افرادی که اطراف چشمان شان به طور ارثی پف دارد .(ادامه مطلب)
• افرادی که پلک های آن ها دارای افتادگی بوده و از لحاظ فیزیکی در سلامت کامل به سر می برند. • اشخاصی که مبتلا به بیماری های چشمی نباشند. • افرادی که اطراف چشمان شان به طور ارثی پف دارد .(ادامه مطلب)

• اشخاصی که بینایی و دید آن ها به دلیل افتادگی بیش از حد پلک های شان مختل شده است.
• خانم هایی که به دلیل کوچک و ناهموار بودن ناحیه بالایی چشم شان قادر به انجام به آرایش پلک نمی باشند.
• افرادی که ظاهرشان به دلیل پف دار بودن چشم ها خسته و غمگین استاقدامات قبل از جراحی پلک

  • دو هفته قبل از عمل جراحی پلک از دارو هایی مثل آسپیرین، بروفن ،ایندومتاسین، پیروکسیکام و مفنامیک اسید استفاده نکنید و چنانچه به هر دلیلی به مسکن نیاز داشتید فقط از استامینوفن ساده یا کود ئینه استفاده کنید. (ادامه مطلب)
دو هفته قبل از عمل جراحی پلک از دارو هایی مثل آسپیرین، بروفن ،ایندومتاسین، پیروکسیکام و مفنامیک اسید استفاده نکنید و چنانچه به هر دلیلی به مسکن نیاز داشتید فقط از استامینوفن ساده یا کود ئینه استفاده کنید. (ادامه مطلب)

از استعمال دخانیات به مدت 14 روز پیش از عمل پلک خودداری کنید.

  • تمام سوابق درمانی و بیماری و حساسیت های دارویی خود را به جراح پلک خود بگویید.
  • روز قبل از انجام عمل جراحی زیبایی پلک استحمام کنید.


نحوه انجام جراحی پلک

  • عمل بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک با 3 روش بی حسی موضعی، نیمه بیهوشی و بیهوشی کامل قابل انجام است این جراحی زیبایی معمولاً تحت بی حسی موضعی انجام گرفته و در برخی موارد با بیهوشی کامل انجام می شود (ادامه مطلب )
عمل بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک با 3 روش بی حسی موضعی، نیمه بیهوشی و بیهوشی کامل قابل انجام است این جراحی زیبایی معمولاً تحت بی حسی موضعی انجام گرفته و در برخی موارد با بیهوشی کامل انجام می شود (ادامه مطلب )

پس از بی حس یا بیهوش شدن فرد، جراح پلک برش کوچکی را در بین چین های طبیعی پلک ایجاد کرده و اقدام به حذف چربی ها و پوست اضافی می کند و سپس محل برش ها را بخیه می کنند. برش درست روی چین طبیعی پلک داده می شود لذا احتمال اینکه بعد از جراحی زیبایی پلک چشم جای برش روی پلک ها بماند، فوق العاده کم است
. در بعضی موارد نیاز به اعمال جراحی دیگری توام با عمل بلفارو پلاستی می باشد از قبیل لیفت ابرو , فیکس کردن غده اشکی , پیوند چربی , تزریق چربی و بخصوص عمل توام افتادگی پلک. گاهی نیز لازم است ابتدا و یا همزمانافتادگی ابرو و پیشانی با لیفت آندوسکوپی اصلاح گردد.مراقبت های بعد از عمل زیبایی پلک

  • بعد از عمل جراحی زیبایی پلک برروی چشمان شما پانسمانی نخواهیم گذاشت و چشمان تان باز خواهد بود. o o معمولا پماد آنتی بیوتیک چشمی جهت مالیدن روی بخیه ها برای شما تجویز می شود. o o بعد از جراحی زیبایی پلک به مدت 3 روز قطره اشک مصنوعی استفاده کنید. o حمام رفتن بعد از 2 روز بلامانع است. (ادامه مطلب )
بعد از عمل جراحی زیبایی پلک برروی چشمان شما پانسمانی نخواهیم گذاشت و چشمان تان باز خواهد بود. o o معمولا پماد آنتی بیوتیک چشمی جهت مالیدن روی بخیه ها برای شما تجویز می شود. o o بعد از جراحی زیبایی پلک به مدت 3 روز قطره اشک مصنوعی استفاده کنید. o حمام رفتن بعد از 2 روز بلامانع است. (ادامه مطلب )

آنتی بیوتیک تجویزی را به مدت پنج تا هفت روز بسته به نظر پزشک مرتبا مصرف کنید.
o تا 48 ساعت بعد از جراحی زیبایی پلک از کمپرس سرد استفاده کنید. بدین منظور می توانید چند تکه کوچک یخ را در یک کیسه فریزر ریخته درآن را بسته و کیسه را روی صورت خود قرار دهید یا می توانید بسته های مخصوص کمپرس سرد که حاوی ژل است را، از داروخانه خریداری کرده، آن را در فریزر قرار دهید تا منجمد شود وسپس آن را برروی صورت قرار دهید.
o
o بعد از عمل کمتر دراز بکشید و هنگام دراز کشیدن نیز بهتر است زیر سر شما کمی بلند تر باشد تا شیب بدن تان بیشتر شود. این کار باعث می شود کبودی و تورم شما به حداقل برسد.
o
o اگر در عرض یکی دوروز بعد از عمل زیبایی پلک دچار چشم درد یا افت بینایی شدید به سرعت با پزشک جراح خودتان تماس بگیرید.
o
پس از عمل زیبایی پلك کبودی و تورم افزایش می یابد و بعدا طی یک تا دو هفته به تدریج و خود به خود رفع خواهد شد .
o
o در یک تا دو روز اول پس از عمل زیبایی پلك ممکن است چند قطره خون از محل بخیه ها خارج شود که طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد.
o
o در چند روز اول پس از عمل پلك احتمال تاری دید خفیف وجود دارد که طبیعی می باشد و نگران نباشید
o

• عوارض عمل بلفاروپلاستی بروز مقداری تورم، التهاب و کبودی می باشد که طبیعی بوده و با گذشت زمان رفع خواهد شد.
• برای کاهش تورم و کبودی ناشی از جراحی پلک از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
• استحمام کردن به مدت 48 ساعت ممنوع است.
• محل بخیه را با استفاده از پماد های تجویز شده توسط پزشک متخصص خود چرب نمایید
.
. محل برش جراحی پلک به تدریج کم رنگ می شود و ممکن است تا یک سال به طول بینجامد تا محل برش به طور کامل برطرف شود.
نتیجه عمل زیبایی پلک چشم دائمی است. با این وجود زمان در حال گذر است و بدیهی است که گذشت زمان می تواند بر روی تمام بدن از جمله بر روی پلک های عمل شده نیز تاثیر بگذارد.
o بسته شدن ناکامل پلک ها در چند هفته اول پس از عمل زیبایی پلك، معمول می باشد در این موارد، قبل از خواب از پماد چشمی استفاده نمائید
o
o در کسانی که پیش از جراحی زیبایی عدم تقارن شدید پلک ها وجود دارد پس از عمل نیز درجاتی از عدم تقارن خفیف ممکن است باقی بماند .
o
o عمل بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک نمی تواند سبب بالا کشیدن ابرو یا درشت شدن چشم ها شود.
o
o در روزهای اول پس از عمل زیبایی پلك، پلک شما ممکن است منظره مطلوبی نداشته باشد ولی نگران نباشید در طی چند هفته و با فروکش کردن تورم منظره نهایی پلک مشخص می شود بنابر این در روزهای اول پس از جراحی زیبایی پلک چشم ، سعی نکنید نتیجه عمل را ارزیابی کنید.
.عوارض جراحی پلک

  • هر عمل جراحی می تواند عوارضی داشته باشد خصوصا که عمل جراحی پلک در ارتباط با بینایی فرد می باشد،لذا توصیه می شود این گونه عمل جراحی توسط همکاران فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم انجام شود که آشنایی کامل با آناتومی دقیق این ناحیه حیاتی دارند تا عارضه ای در ارتباط با بینایی فرد ایجاد نشود.مسلما در دست جراح با تجربه عوارض این جراحی به مراتب کمتر است( ادامه مطلب )
هر عمل جراحی می تواند عوارضی داشته باشد خصوصا که عمل جراحی پلک در ارتباط با بینایی فرد می باشد،لذا توصیه می شود این گونه عمل جراحی توسط همکاران فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم انجام شود که آشنایی کامل با آناتومی دقیق این ناحیه حیاتی دارند تا عارضه ای در ارتباط با بینایی فرد ایجاد نشود.مسلما در دست جراح با تجربه عوارض این جراحی به مراتب کمتر است( ادامه مطلب )

دو بینی یا تاری دید گذرا ، تورم و کبودی پلک،عدم تقارن محل برش در دو طرف،جوش های سفید کوچک در محل بخیه ها.
این عوارض گذرا هستند و پس از چند هفته کم کم بر طرف می شوند.پس از جراحی در برخی از افراد به خصوص در موقع خواب پلک ها کاملا بسته نمی شوند.این حالت معمولا خفیف است و پس از چند هفته به تدریج بهتر می شود.استفاده از قطره اشک مصنوعی و پمادهای مرطوب کننده در موقع خواب به کنترل این حالت کمک می کند،اما اگر این حالت شدید باشد و منجر به باز ماندن پلک به مدت زیاد شود می تواند باعث ایجاد خشکی و زخم قرنیه گردد که عوارض جدی بینایی را به دنبال دارد و باید با جراحی مجدد اصلاح شود. در موارد بسیار نادری ممکن است پس از عمل ، خونریزی شدید اتفاق بیافتد و با فشار آوردن بر عصب بینایی باعث کاهش دید شدید و دائمی شود.جراح پلک سعی می کند که پس از جراحی ، دو طرف کاملا مشابه باشند، اما گاهی اوقات و ندرتا به علت اختلاف روند ترمیم در دو طرف ، این قرینگی کامل ایجاد نخواهد شد.


نقشه ما

ارتباط با ما

شماره تماس : 09304531306 -09907151649

آدرس :خیابان آمادگاه، مجتمع آژند، طبقه چهارم اداری

اینستاگرام ما :

تلگرام ما: