تزریق چربی

تزریق چربی برای از بین بردن چین و چروک و فرم دهی به لب ها و گونه ها و سایر اجزاء صورت است.
یکی از علت های اصلی پیری و چین و چروک های پوستی کم شدن چربی پوست است که سبب چین وچروک صورت می شود. اما تا زمانی که این چروک ها عمیق نشده باشند، می توان در برخی از نواحی با کمک بوتاکس این مشکل را تا حدودی برطرف کرد اما زمانی که چروک ها عمیق می شوند دیگر از بوتاکس کار چندانی برنمی آید و باید به تزریق فیلرها یعنی پرکننده ها  رو آورد که بهترین پرکننده، تزریق چربی است؛ چرا که در این روش بافت چربی از قسمتی از بدن خود فرد برداشته شده و به قسمت دیگری از بدن پیوند زده میشود . چربی نوعی فیلر یا حجم دهنده طبیعی است که کاربرد های زیادی در طب و زیبایی دارد .
در روش تزریق چربی، بافت و سلول های چربی از قسمتی از بدن فرد مانند شکم، باسن، ران و … برداشته می شود و به قسمت دیگری که قرار است حجیم تر شود انتقال داده می شود. در واقع تزریق چربی، یک نوع پیوند چربی است .از آنجا که چربی انتقالی  از بدن خود فرد برداشته می شود ،سلول های آن با بدن فرد همخوانی دارد. در این صورت مشکلی از سوی بدن مبنی بر قبول نکردن چربی تزریق شده وجود نخواهد داشت.

کاربردهای تزریق چربی
قسمت هایی از پوست صورت که دچار کاهش حجم می شود مثل گونه ها جهت گونه گذاری، گودی زیر چشم، اطراف چشم، پشت چشم، زیر چشم، پلک، خط خنده، شقیقه ها، نازک شدن لبها، چانه و حتی قسمت هایی از بدن مانند پشت دستها، سینه، واژن و… را می توان با تزریق چربی که از خود فرد گرفته می شود به ناحیه مورد نظر تزریق می گردد پر نمود و کاهش حجم را اصلاح کرد و یا افرادی که ناگهانی در یک دوره زمانی خاص وزن خود را از دست داده اند
.
چگونگی انجام تزریق چربی
تزریق چربی تحت بی حسی موضعی یا تزریق داخل وریدی داروی خواب آور و آرام بخش انجام می شود و نیازی به بیهوشی کامل ندارد.
با سرنگ های کوچک ، چربی را از سطح بدن جاییکه در آن چربی مترکم وسفت است از قبیل شکم تان و یا باسن شما کشیده میشود. سپس با پردازش مایعات اضافی را چربی حذف میشود و سپس با استفاده از سوزن جدید در محل مورد نظر در زیر پوست  و در محل چین و چروک  تزریق می شود..
چربی تزریق شده نوعی پیوند سلولی است که از جایی از بدن ، به جای دیگر بدن انجام می شود و طبیعتا بخشی از آن جذب می شود و   در صدی  از سلولهای پیوندی به طور موفقیت آمیز زنده و جزو بافت های صورت می شود و  به طور دائم در صورت باقی می ماند..

بسته به میزان تزریق، ممکن است 1تا3 ساعت طول بکشد.

بهبودی پس از عمل تزریق چربی به صورت
نتایج حاصل از عمل تزریق چربی در عرض یک هفته قابل مشاهده بوده و ممکن است یک تا چند سال نیز ماندگاری داشته باشند. به دلیل تکنیک‌های خاص برداشت و تزریق چربی ما، ممکن است ماندگاری این روش بسیار طولانی شود. بلافاصله پس از درمان، شما شاهد تورم در اطراف منطقه‌ی درمان خواهید بود. باید انتظار داشته باشید که مقداری از چربی تزریق شده توسط بدن شما جذب شود. بنابراین چربی تزریق شده به محل مقدار کمی بیشتر از حد موردنیاز خواهد بود تا نتایج نهایی پس از جذب چربی توسط بدن قابل قبول باشند. همچنین ممکن است پس از یک جلسه‌ی درمانی برای تکمیل نتایج عمل انجام درمان مجدد لازم باشد. معمولاً ۳۰ تا ۵۰ درصد از چربی که در ابتدا تزریق می‌شود با گذشت زمان جذب بدن خواهد شد. با این حال به دلیل طبیعت افزایشی عمل تزریق چربی، می‌توان در آینده این عمل را مجدداً انجام داد که در هر بار انجام این عمل نیز میزان جذب چربی توسط بدن کاهش یافته و زمان ماندگاری عمل بیشتر خواهد شد

مراقبت های پس از تزریق چربی
7 تا 10 روز پس از تزریق از وارد کردن فشار زیاد به محل تزریق خودداری شود. چون باعث جابجایی چربی و دفرمه شدن پوست می شود.
برای کاهش تورم و کبودی در محل تزریق می توان از کیسه آب یخ استفاده نمود.
برای تسریع در کاهش ورم بهتر است تا چند روز بعد از تزریق، هنگام خواب زیر سر بلند باشد.
تا یک هفته بعد از تزریق از خوابیدن روی صورت اجتناب شود، بهتر است با استفاده از دو بالش در اطراف سر از چرخش سر جلوگیری شود.
برای تسریع روند بهبودی بهتر از انجام کارهایی که باعث خم شدن سر به سمت پایین یا ایجاد فشار می شوند اجتناب کرد.
محل برداشت چربی 1 تا 2 عدد بخیه زده می شود که احتیاج به مراقبت خاصی ندارد، فقط تا 24 ساعت بعد از تزریق از استحمام خودداری شود. و بعد از یک هفته برای کشیدن بخیه ها به پزشک مراجعه شود.
از انجام ورزش های شدید تا چند هفته باید خودداری شود اما بعد از چند روز می توان به ورزش های سبک پرداخت.
برای پیشگیری از ایجاد عفونت قبل از عمل تا یک هفته بعد باید از آنتی بیوتیک استفاده شود.

عوارض تزریق چربی:
معمولا این عمل دارای حداقل معایب و ضرر است از آن جمله کبودی و تورم می باشد که گذرا است. در برخی موارد در صورت رعایت نکردن اصول از طرف پزشک جراح یا خود فرد، عفونت هم جزو عوارض احتمالی است. البته عوارض این عمل بیشتر به شكل تورم در ناحیه کشیده شده ناحیه تزریق شده است كه پس از 2 هفته از بین می رود. معمولا کبودی ندارد و به جز در ناحیه زیر چشم كه امكان کبودی هست و آن هم طی 12-10 روز از بین خواهد رفت .

نقشه ما

ارتباط با ما

شماره تماس : 09304531306 -09907151649

آدرس :خیابان آمادگاه، مجتمع آژند، طبقه چهارم اداری

اینستاگرام ما :

تلگرام ما: